ANY.RUN

ANY.RUN

ANY.RUN

ANY.RUN

Interaktywny sandbox do szczegółowej analizy złośliwego oprogramowania

Dzięki platformie ANY.RUN możesz obserwować proces infekcji tak samo, jakbyś siedział przy atakowanym komputerze.

Wykonuj szczegółową analizę szkodliwych i podejrzanych obiektów w wyspecjalizowanym, działającym błyskawicznie środowisku wirtualnym. Wbudowany zestaw narzędzi analitycznych pozwala obserwować proces badawczy i w razie potrzeby modyfikować na bieżąco środowisko testowe.

Funkcje i korzyściUruchomienie podejrzanego pliku w testowym systemie w wielu przypadkach jest niewystarczające, by przekonać się, czy jest on bezpieczny. W przypadku niektórych rodzajów szkodliwych programów lub narzędzi wykorzystujących luki w zabezpieczeniach (np. ataki APT) niezbędna jest bezpośrednia interakcja analityka.

ANY.RUN oddaje do Twojej dyspozycji zestaw narzędzi analitycznych, które pozwalają obserwować proces badawczy i w razie potrzeby modyfikować na bieżąco środowisko testowe – zupełnie jakbyś siedział przy fizycznym komputerze. To zupełnie inne podejście do analizy niż to oferowane przez zautomatyzowane sandboxy.

ANY.RUN

Usługa daje błyskawiczny wgląd w szereg aspektów analizy, w tym:

  • tworzenie nowych procesów,
  • uruchamianie potencjalnie niebezpiecznych lub szkodliwych plików oraz adresów URL,
  • aktywność w rejestrze,
  • żądania sieciowe i wiele więcej.

Wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym, więc możesz błyskawicznie wyciągać wnioski z trwającej analizy bez konieczności oczekiwania na pełny raport z podsumowaniem.

ANY.RUN

Usługa oferuje dostęp do wiedzy analitycznej budowanej przez społeczność obejmującą wielu badaczy z różnych krajów. Dzięki takiemu podejściu ANY.RUN gromadzi i analizuje informacje o atakach w momencie ich trwania, ujawniając wskaźniki włamania już na wczesnym etapie działań cyberprzestępców.

Dodatkowo możesz korzystać z raportów dotyczących ataków szkodliwego oprogramowania i pobierać je w różnych specjalistycznych formatach.

Łatwe współdzielenie

ANY.RUN daje Ci dostęp do narzędzi audytorskich pozwalających na generowanie raportów zawierających najważniejsze elementy analizy szkodliwego oprogramowania, takie jak:

  • filmy,
  • zrzuty ekranu,
  • hashe,
  • dane zgromadzone podczas wykonywania zadania.

Usługa pozwala także na pracę grupową w trybie pojedynczej stacji roboczej oraz na przeprowadzanie prezentacji w czasie rzeczywistym dla większej liczby osób.

Zrzuty ekranu

ANY.RUN Zrzut ANY.RUN Zrzut ANY.RUN Zrzut ANY.RUN Zrzut ANY.RUN Zrzut

Wyróżnienia

ANY.RUN Award
ANY.RUN Award
ANY.RUN Award
ANY.RUN Award
ANY.RUN Award
ANY.RUN Award